Regulamin

Każdy zarejestrowany użytkownik akceptuje poniższe zasady i zobowiązuje się do ich przestrzegania.

"Złota zasada"

Najważniejsza zasada jakiej wymaga Administracja od każdego gracza to kultura. Szanujmy się nawzajem, bądźmy dla siebie mili. Jeśli jest ktoś za kim nie przepadasz, po prostu z nim nie przebywaj i nie okazuj nienawiści publicznie.

Starajmy się również pomagać nowym graczom.

REGULAMIN SERWERA TRUE LIFE

1) Multikonta

1a) Na serwerze True Life dozwolone jest posiadanie tylko jednego konta na jednym komputerze. Posiadanie dwóch i więcej kont jest karane usunięciem nadmiaru kont oraz czasowej blokady Twojego głównego konta wraz z blokada dostępu do gry. Administracja ma prawo sama uznać które konto jest główne.

1b) Jeżeli chcesz grać razem z bratem/siostrą/mamą itp. na jednym komputerze na serwerze True Life na różnych kontach to ZANIM założysz konta musisz pojawić się na TeamSpeak na kanale Aplikacje Multikonto w celu złożenia aplikacji głosowej. Musisz pojawić się razem z osobą, z którą masz zamiar grać.

2) Postacie

2a) Na serwerze Panuje ustrój amerykański co oznacza, że zakładana przez ciebie postać powinna mieć amerykańskie dane osobowe. Jeśli posiadasz inne możesz zmienić je w urzędzie miasta chyba, że przeszłość Twojej postaci wskazuje na emigracje do USA.

2b) Nie wolno posiadać dwóch lub więcej postaci w jednej frakcji. Nie wolno także posiadać dwóch lub więcej postaci w frakcjach działających razem lub przeciwko sobie.

2c) Jeśli chcesz usunąć postać możesz przekazać ją do usunięcia na centrum pomocy lub na ekranie logowania za pomocą odpowiedniego klawisza. Postać musi być martwa. Po dokonaniu usunięcia nie można jej już przywrócić.

2d) Limit postaci na serwerze wynosi 3.

3) Przenoszenie zawartości konta

Przenoszenie zawartości konta (Dane postaci itd) możliwe jest przy użyciu funkcji premium. transferu dokonuje się poprzez stronę internetową. Nie zezwala się na transferowanie danych między postaciami poza skryptem na stronie internetowej. Wykonanie takiej czynności pozostawia ślad administracji a ty tracisz wszystkie postacie ze swojego konta, oraz otrzymujesz czasową blokadę na dostęp do gry oraz/lub dodatkową karę od Administracji.

4) Reklamy

Reklamowanie serwerów, stron internetowych bez wiedzy administracji jest surowo karalne. Zabrania się więc reklamowania innych konkurencyjnych serwerów, stron w jakiejkolwiek formie w grze jak i na stronie a za dokonanie aktu złamania tej zasady grozi ban permanentny.

5) Łamanie zasad

Gracz, który łamie Regulamin serwera True Life, Regulamin rozgrywki True Life, Regulamin organizacji przestępczych zostanie ukarany przez ekipę serwera.

5a) Karą za łamanie regulaminu jest tzw. Admin Jail. Kara polega na spędzeniu określonej ilości czasu rogrywki w więzieniu admina.

5b) W przypadku, gdy kara Admin Jaila jest większa niż 60 minut to gracz zostaje dodatkowo ukarany warnem. Warn symbolizuje ostrzeżenie dla gracza a zebranie trzech warnów powoduje blokadę dostępu do serwera na okres dwóch dni.

Po dwóch dniach osoba wraca na serwer z 3 warnami.
Otrzymanie czwartego warna na serwerze powoduje blokadę dostępu do serwera na okres tygodnia.
Piąty warn oznacza blokadę na miesiąc, szósty na trzy miesiące, przy siódmym przygoda na serwerze True Life dobiega na zawsze końca.

5c) Wpisy historii konta ulegają przedawnieniu i znikają po okresie sześciu miesięcy od wystawienia, system zachowuje jednak ważniejsze kary na koncie.

5d) W szczególnych przypadkach osoby, które przyczyniły się do usprawnienia rozgrywki na serwerze True Life mogą zostać nagrodzone wcześniejszym usunięciem niektórych wpisów historii konta.

5e) To, że ktoś łamie zasady nie znaczy, że ty również możesz. Jeśli złamiesz zasady z powodu 'bo ktoś też tak robi' czeka cię podwójna kara. Wszelkie łamanie zasad należy zgłaszać administracji na stronie internetowej lub bezpośrednio w grze pod klawiszem 'F2'.

5f) Nie zgłoszenie gracza łamiącego zasady, którego poczynania widzisz lub pochwalasz skutkuje otrzymaniem kary takiej samej jak osoby, która zasady łamała.

5g) Administracja serwera True Life nigdy nie uznaje tłumaczeń „to nie ja, to brat/siostra/kot/rybki”. Każdy gracz wyłącznie osobiście odpowiada za wszystkie poczynania dokonane na jego koncie.

5h) W przypadku rodzinnego grania na jednym komputerze wszyscy odpowiadają za łamanie regulaminu addytywnie – jeżeli jedna z osób dostanie bana na serial to kara dosięgnie każdego użytkownika.

6) Prywatne wiadomości

Wysyłanie prywatnych wiadomości na serwerze jest dozwolone tylko gdy nie zawierają wiadomości tzw 'In Character' czyli jeśli wiadomość ta dotyczy życia realnego. Administracja może filtrować wiadomości, przez co zawarcie w wiadomości chęci spotkania się w grze lub innych informacji z życia naszej postaci grozi ustaloną przez Administrację karą. Jest to tak zwany "Metagaming"

7) Błędy

Zabrania się wykorzystywania błędów w grze czyli tak zwanego Bug Abusing, jeśli napotkasz błąd w grze zgłoś go niezwłocznie na stronie internetowej lub bezpośrednio w grze pod klawiszem 'F2'.
Za świadome wykorzystywanie błędów w grze lub uczestnictwo w takim wydarzeniu nawet bez brania udziału w samym fakcie BA przyczynia się do nadania ci takiej samej kary jaką otrzyma gracz, który wykorzystywał błędy w grze.

8) Typy czatu

Na serwerze sa dwa typy czatu. IC oraz OOC.

IC - oznacza In Character czyli czat, który przeznaczony jest dla twojej postaci. Używany jest pod klawiszem T i wszystko co tam napiszesz jest wypowiedziane przez twoją postać czyli nie może nawiązywać do naszego życia realnego.

OOC - Czyli Out Of Character, czat pod klawiszem B, w którym możemy pisać ze sobą jako gracze a nie postacie o rzeczach realnych, tłumaczyć sobie komendy w grze lub wysyłać emotikony.

9) Nieaktywność w grze

9a) Jeśli nie będziesz logować się na swoje konto przez ponad 30 dni zostanie ono poddane wyczyszczeniu przez skaner nieaktywności. Konto nie zostanie usunięte natomiast zawarte w nim postacie i ich dobytek już tak.

9b) Jeśli twoje postacie posiadają nieruchomości bądź pojazdy zostaną one sprzedane lub usunięte jeśli przez 14 dni nie będą używane. W przeciwnym wypadku jeśli ktoś będzie używał zawartości twoich postaci a nie będziesz dalej logował się do konta, to zawartość zostanie usunięta zgodnie z punktem 9a.

9c) Możesz uchronić całą zawartość swojego konta używając funkcji "Uchroń Przed usunięciem" klikając na swoją postać, którą znajdziesz w panelu MTA w zakładce "Panel". Funkcja ta dostępna jest dla osób, które nawet skromnie wesprą serwer.

9d) Pojazdy porzucone lub zaholowane przez Pomoc Drogową lub Policję mogą zostać sprzedane na aukcji używanych pojazdów po 14 dniach oczekiwania na właściciela.

10) Team Speak oraz Discord

Serwer True Life posiada serwer TS oraz Discord, w którym komunikacja odbywa się w trybie OOC, wyjątkiem jest zarządzenie przez Administrację możliwości komunikacji IC.

11) Role Play

Na serwerze panuje wiele zasad RolePlay, nacisk nakładany jest na zachowanie realności. Staraj się więc wykonywać wszystko w miarę logicznie i przemyślanie. Nie dokonuj akcji bez wcześniejszego opisania jej komendą /me .

Na przykład :
/me podnosi butelkę a następnie odkręca ją
po czym
/me wypija zawartość butelki

Serwer nie jest polem bitw ani serwerem typu Race, można na przykład tworzyć nielegalne lub organizować legalne wyścigi ale wszystko powinno odbywać się tak jak w rzeczywistości.

12) Pojazdy / Przedmioty

Serwer dokonuje automatycznego zapisu twojej postaci co godzinę rozgrywki podczas wypłat. Pojazdy natomiast musisz zapisywać sam jeśli nie korzystasz z funkcji automatycznego zapisu dostępnej u dołu ekranu w ikonkach, które można kliknąć. (dostępna również pod F10>Ustawienia bez wsiadania do pojazdu)
Jeśli po zakupie pojazdu nie użyjesz komendy /zaparkuj stracisz go na zawsze bez możliwości przywrócenia i jakichkolwiek zwrotów !
Dodatkowo administracja nie odpowiada za zgubione/skradzione pojazdy ponieważ jest to sprawa IC twojej postaci!

13) Śmierci postaci

13a) Na serwerze każda z postaci ma limit 6 zgonów. Gdy Twoja postać przekroczy tą liczbę umiera.

13b) Odzyskanie postaci nie jest możliwe przy użyciu punktów premium ani w żaden inny sposób.

13c) Można również wyzerować licznik zgonów odwiedzając bezpośrednio w grze pod klawiszem F10 w zakładce "Funkcje Premium".

13d) Administracja może zmniejszyć liczbę zgonów tylko gdy jesteś w stanie udowodnić śmierć jeśli była wywołana błędem gry lub masowo zabito twoją postać.

13e) Po śmierci postaci możesz przenieść jej zawartość przy użyciu funkcji przenoszenia zawartości dostępnej na panelu MTA w zakładce "Panel".

14) Handel zawartością konta

Zabrania się handlu zawartością konta (dane postaci lub punkty gry) za prawdziwe bądź wirtualne pieniądze. Stanowi to naruszenie zasad całej gry oraz przyczynia się do strat w związku z opłatami na rzecz serwera. Złamanie tego punktu podlega dożywotniego zakazu wejścia do gry oraz możliwości skierowania sprawy na drogę sądową z powodu wyrządzonych strat dla serwera.

15) Unikalne wzory skinów/pojazdów

W grze możesz stworzyć swój unikalny wygląd postaci bądź samochodu, polega to na dodaniu obrazka jako nową teksturę pojazdu bądź twojej postaci. Zabrania się używania wulgarnych obrazów bądź obrażających innych graczy, jest to złamaniem zarówno złotej zasady jak i tego punktu, który czytasz. Grozi za to dożywotnia blokada na konto.
Funkcja ta jest tylko dla graczy, którzy wspomogą serwer (tzw. Donatorów) a informacje o użyciu tych funkcji znajdziesz w grze pod klawiszem F10 w zakładce "Funkcje Premium".
Należy dodatkowo nadmienić, że każdorazowa edycja wgranego już wyglądu to koszt połowy wartości zakupionego dodatku. (Nie dotyczy przypadku, w którym wgrany wygląd całkowicie się popsuł - nie pasuje).

16) Unikalne pojazdy

W grze możesz posiadać swój unikalny samochód, który jest podmianką znanych marek. Pojazd możesz zakupić poprzez punkty premium dostępne dzięki wsparciu serwera.

16a) Pojazdu NIE MOŻNA sprzedawać za punkty premium lub prawdziwe pieniądze innym graczom. Sprzedaż takiego pojazdu wiąże się z całkowitym wyczyszczeniem konta obu stronom sprzedaży i zbanowaniem dostępu do kont z możliwością zrobienia nowych.

16b) Modele pojazdów premium zmieniają się co 90 dni. Jeżeli do tego czasu sprzedasz pojazd za pieniądze IC to zostanie on usunięty, w przypadku gdy do tego czasu nie sprzedasz pojazdu jego model sie zmieni automatycznie na nowy o tej samej wartości punktów premium. Jeśli nowy model nie będzie ci odpowiadać możesz zezłomować swój pojazd, odradzamy sprzedawanie drogą IC by uniknąć konfliktu z drugim graczem w przypadku gdy pojazd straci ważność lub usunie go system nieaktywności.

17) Nieprzestrzeganie regulaminu

Każdy gracz, który złamie reguły gry zostanie ukarany przez Administrację niezależnie od statusu gracza (donator lub zwykły gracz).


___________________________________

Regulamin będzie stale rozwijany.

Zaktualizowano 20.08.2020

Top