Role-Play prowadzimy za rękę

Witam wszystkich z tej strony Supporter MeQiu serwera True Life jak nie którzy nie zapomnieli to serwera Role-Play dziś postaram się wam pomóc zrozumieć serwer pod względem Role-Play ale też pod względem jak to zrozumieć.

  1. Zacznij od przeczytania regulaminów serwera większość rzeczy zrobi się o wiele bardziej zrozumiałe. – https://www.tlife.pl/forum/main-forum/
  2. Przeczytaj owy poradnik
  3. Ucz się na własnych błędach

Więc jeżeli przeczytałeś wyżej podane punkty, to możemy zaczynać!


Role-Play – Jest to naprawdę tłumaczone na wiele sposobów ale ja wam przedstawię jedną z najbardziej używanych. RP jest odgrywanie życia realnego, sytuacji występujących w naszym świecie, lecz nie jest to 100% możliwe, ponieważ serwer dodaje swoje zasady aby rozgrywka miała sens i była w pewien sposób miła. Role-Play to prowadzenie postaci czyli na początku rozgrywki tworzycie postać której nadajecie cechy szczególne czyli Charakter – “złośliwa, Agresywna, miła”, Wygląd – unikalny wygląd który wy opisujecie sobie jak wygląda lecz platforma na której działamy nie pozwala na unikalne tworzenie postaci czyli posiadanie kreatora dodawania elementów takich jak pryszczyk na czole.  Znaki szczególne – Tatuaż, blizna, coś co da się zobaczyć IC ale OOC nie widać tego na skinie. Najlepiej podczas tworzenia sobie postaci zapisać sobie wszystkie elementy i nimi się kierować. Co do samego Realnego odgrywania rozgrywki:

Maraton (bieganie ciągłe) czy w realu widzicie co chwile jak ktoś biega z miejsca do miejsca i tak co chwile co druga osoba, trzeba chodzić normalnie jak cywilizowany człowiek. I nie ma takiego czegoś jak bieganie z opisem “Śpieszy się” bo czy w realu jak biegniesz widać nad tobą spieszę się? Najlepiej aby biegać trzeba mieć do tego odpowiedni strój z odpowiednim opisem który by wskazywał na to że ćwiczysz. Nadużywanie takiego sposobu będzie kończyło się najczęściej Admin Jail’em od strony supportu.

Jazda pojazdem mechanicznym – Podczas jazdy musimy uważać aby nie wjeżdżać na krawężniki, aby po offroad nie jechać za szybko nie odpowiednim pojazdem ponieważ w naszym świecie jak wiemy nie jest to możliwe bo pojazd po wjeździe na kierowniku może rozwalić podwozie, a po offroad zakopać. 

Opisy postaci – Opis postaci który najczęściej ustawiacie sobie pod komendą /opis ma nie opisywać “biegnie dla kondycji” “mega uber” takie opisy są nie zgodne z zasadami rozgrywki, a  jest to nie do pomyślenia aby taki opis sobie ustawiać poprawny opis jest to opisany wygląd postaci, znaki szczególne, tatuaże, naszywki, co czuć od postaci, perfumy, ubrania, kolor skóry co widać na wiszącej plakietce.

przykłady:

“Mężczyzna około 21 lat, białoskóry widnieje na nim zielona koszulka z naszywką “GTB” na głowie roztargany kudeł włosów, na nogach czerwone dresy i buty marki “nike” czuć od niego woń mocnych męskich perfum”

“Kobieta około 160 cm wzrostu na szyi widnieje tatuaż skorpina, na czole widać bliznę sięgającą aż pod brew, na koszuli napis “Najlepszy uber” “

Opisy zależą od waszej kreatywności drodzy gracze.

– Sama rozgrywka IC:

Wchodząc do gry nie możecie popełniać podstawowych błędów czyli łamanie zasad Role-Play oraz regulaminu serwera, najlepiej aby wszystkie panie w grze takie związane dosłownie z rozgrywką IC czyli “gdzie jest lotnisko” musicie zapytać INNYCH mieszkańców miasta A NIE SUPPORT.

Najlepiej IC poznać znajomych aby czuć akcje role-play aby ogólnie bawić się grą w pozytywny sposób, czyli musice się wczuć, że to wy, tylko pamiętajcie to: Wy nie jesteście tą postacią tylko nią kierujecie, nie możecie brać rozgrywki dosłownie na serio ale musicie starać się nią fajnie bawić.

Odgrywanie:

Jedno z największych problemów graczy “ODGRYWANIE” jest to akurat podstawą Role-Play no i ogólnie na tym polega to wszystko aby się bawić tekstem czyli to on odpowiada za twoje czynności, Ale no nie raz trzeba też odgrywać złe sytuacje takie jak wypadki, po oglądajcie na internecie wypadki, tam z prędkościami nie dużymi 60km/h są wielkie szkody a gracze odgrywają “/do wgniecenie zderzaka pasy szarpneły” “/do otarcie” co jest śmieszne i żałosne, ludzie nie chcą dać służbom rządowym na gre IC.  Odgrywanie takie musi być rozbudowane z czasem każdy powinien rozwijać swoją akcje Role-Play  każda akcja RP powinna być coraz lepiej odgrywana z większymi szczegółami

Wypadek:
/do uderzenie skasowało przednią cześć pojazdu niszcząc ostatecznie silnik, kierowca uderzył o kierownice po czym otworzyła się poduszka powietrzna 

W taki sposób może wyglądać odegranie jednego z takich akcji RP.


Pojęcia Role-Play:

IC – (In Character) Jest to rozgrywka wirtualnego świata w którym się znajduje postać którą prowadzimy i postacie innych graczy.

OOC – (Out of Character) Wszystkie sprawy nie związane z rozgrywką poruszane po za serwerem i jego świata IC czyli Supporter MeQiu: Jem batona – na czacie OOC więc IC nie możesz mu odpowiedzieć: Smacznego bo będzie to nie zgodne.

MG – (Meta Gaming) Jest to wykorzystywanie informacji OOC w świecie IC (np. Supporter poleci do bazy gangu o której nikt nie wie wróci do ciebie powie ci gdzie ona jest na czacie OOC i ty tam pojedziesz IC) wtedy będzie to meta gaming czyli zakończy się to AJ.

PG (PowerGaming) Wymuszenie na kimś akcji RP (np. /me chwyta za ramię po czym prowadzi | Gracz: /do nie udane ponieważ miotał się| /do Prowadzi dalej bez problemu) Czyli wymuszenie na kimś akcji RP na drugim graczu nie zważając na jego odegranie.

CJ – Zachowywanie się jak kultowa postać Grand Theft Auto czyli wyciąganie każdego z auta jak się chce kiedy się chce. – Zaliczane do WIELKIEGO NON RP

CN (Celebrity Name) – Nazywanie się jak kultowe, znane, popularne osoby ze świata Realnego. – Zabronione

Maraton – ciągłe bieganie, nie zważając na zmęczenie postaci.

BH (BunnyHopping) Skakanie ciągłe bez zwracania uwagi na Zmęczenie i ogólnie na wygląd wykonywanej akcji.

DB(DriveBy) Strzelanie z miejsca kierowcy do tego prowadzać pojazd z dużą prędkością (30km/h)

DT(Drive Thru) – Strzelanie z miejsca pasażera (30km/h)

CK (Character Kill) – Śmierć postaci na zawsze na amen

RK (Revenge Kill) – Gdy ktoś nas pobije, i my wkurzeni będziemy chcieli mu oddać i go po prostu złapać i zabić. Podchodzi to pod MG

CK2 (Car Kill) – Zabijanie kogoś rozjeżdżając go pojazdem oczywiście bez odegrania

BA (Bug Abusing) Wykorzystywanie bugów serwera/MTA.

DM (Death Match) Bicie/Uderzanie/bitka bez odegrania, wykonywana na innym graczu, najczęściej wykonywana przez brak wiedzy albo tak bez powodu.

AJ (Admin Jail) Więzienie administratora do którego trafiają gracze za łamanie zasad serwera. Nie zasad IC 

BW (Brutalne Pobicie) – Czyli stan w której postać jest podczas owego omdlenia, najczęściej bo BW postać zapomina o całej akcji.

 

You May Also Like

12 thoughts on “Role-Play prowadzimy za rękę

  1. Przydatne nawet 😀
    Co do samego odgrywania, wystarczy oglądać innych youtuberów co streamują/nagrywają z serwera role play i się uczyć, co robią itp.

  2. Dobre oprowadzenie, aczkolwiek z tymi opisami nadal problem XDD Dodajcie takie coś, aby ten opis był na postaci a nie ciągła linia na cały monitor, nad postacią… Dodatkowo z czarnym tłem :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi